ÖVRIGT / Textilier & Vintage / Filt 12905087
*
nr 1290 5087
Filt
Habo Yllefabrik, 1950-tal, "Indianfilt", ej märkt. Bredd: 142cm. Höjd: 178cm.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 november 2019
kl 19:23:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/11 20:17:47
1
100 kr
18/11 18:33:51
2
Vinnande bud
- Tema
18 nov
Retro
På vår populära retroauktion samlar vi läckra designföremål med fokus på 50/60-talet. Bland annat konst och design av Jens Quistgaard, Berndt Friberg, Lisa Larson, Stig Lindberg, Karl Erik Ekselius, H ...
Läs mer om Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bredd: 142cm ej märkt filt habo yllefabrik textilier vintage
-
5166 Duk
Hellinne, 200x150 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:59
-
5234 Duk
Linne, broderad, modell äldre, 130x200 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
5173 Dukar
2 st, + 6 servetter (oklippta), Draken, 120x150-29..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:02
-
5232 Dukar
8 st, Linne & bomull
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:11
-
5235 Linnehanddukar
Oklippta & klippta, Almedals, Hellinne
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:27
-
5233 Mandarinärmar
4 st, broderade, Asien, 24x29 - 40x120 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:03
*
Filt
Läs mer om Retro
nr 1290 5087
Filt
Habo Yllefabrik, 1950-tal, "Indianfilt", ej märkt. Bredd: 142cm. Höjd: 178cm.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 november 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/11 20:17:47 | 1 | 100 kr |
18/11 18:33:51 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
18 nov
Retro
PÃ¥ vÃ¥r populära retroauktion samlar vi läckra designföremÃ¥l med fokus pÃ¥ 50/60-talet. Bland annat konst och design av Jens Quistgaard, Berndt Friberg, Lisa Larson, Stig Lindberg, Karl Erik Ekselius, H ...Läs mer om Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bredd: 142cm ej märkt filt habo yllefabrik textilier vintage
-
5166 Duk
Hellinne, 200x150 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:59 -
5234 Duk
Linne, broderad, modell äldre, 130x200 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
5173 Dukar
2 st, + 6 servetter (oklippta), Draken, 120x150-29..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:02
-
5232 Dukar
8 st, Linne & bomull
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:11 -
5235 Linnehanddukar
Oklippta & klippta, Almedals, Hellinne
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:27 -
5233 Mandarinärmar
4 st, broderade, Asien, 24x29 - 40x120 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:03